El sem hittem, mikor Jasper bejelölt facebookon. Csak bámultam értetlenül és fogalmam sem volt, hogy visszajelöljem-e vagy ne.
Ezért inkább hagytam. Gondoltam, majd másnap megbeszélem ezt az egészet Cole-lal és Jennával. A legjobb barátaimmal.
Másnap szép időre ébredtem. De még mindig elég hideg volt, így egy hosszú farmert húztam fel, egy kockás inggel, meg egy deszkáscipővel. Elég sok gondolkodás után felvettem a csövessapkám is.
Reggel is busszal járok be a suliba, mert deszkával elég messze lenne, de biciklizni meg utálok, szóval ez marad. :)
Indulás előtt még egy kicsit leültem hintázni, mert volt húsz percem a busz indulásáig. Felhívtam Jennát, aki közel lakik hozzám.
-Szia! Hol vagy?
-Csövii! Itt ülök a a játszótéren a hintában, jössz? Még meg nem jön a busz! -kértem.
-Ahham, egy perc és ott vagyok.
Azért volt az 10 is. :)
-Sz'a -lökött meg hátulról, mikor odaért.
-Hello! Hogy vagy? -kérdeztem, miközben leült mellém a másik hintára.
-Kösz jól, kérsz csipszet? -nyújtott felém egy zacsit.
-Meg vok, köszi -markoltam bele a kajába.- Képzeld tegnap a buszon leszólított egy srác...
Elmeséltem neki az egészet, ő meg csak röhögött, hogy miket mondtam neki.
-Mekkora lúzer lehetett! -röhögött továbbra is.
-Bejelölt fészen -mondtam.
-És?
-Mit és?
-Visszajelölted?
-Még nem.
-Még?
-Hát még nem döntöttem el... De mindjárt jön a busz, szóval vonszoljuk oda magunkat a megállóba -álltam fel.
-Okés -követett Jenna és akkor már egy szendvics volt nála. Komolyan néha nem értem, hogy tud ennyit enni és nem meghízni..
-Tanultál a matek dogára? -kérdeztem, mikor már fenn voltunk a buszon. Hátra mentünk, teljesen és megálltunk a nagy ablak mellett és néztük az utánunk jövő autókat. Ha olyan fajta busz jön, ahol ezt lehet csinálni, mindig hátra megyünk és mutogatunk a kocsivezetőknek.
-Ezt komolyan kérded? -húzta fel a szemöldökét.
-Jah, tényleg. Bocs elfelejtettem, hogy még harmadikban megfogadtad, hogy nem tanulsz, mert a "menő" csajokat csípik a pasik -mutattam idézőjelet az ujjaimmal.
-Ez így is van, mért te tanultál?
-Jah, mondjuk inkább úgy, hogy belenéztem az anyagba. Most komolyan, hogy adjak össze két betűt?! Hülyeség az egész.... Nézd azt a kopaszt! Mutass be neki én meg mutatom, hogy peace! -javasoltam. A bőrfej visszamutatott és átment egy másik sorba, amikor Jenna kancsalítani én meg az orromban turkálni kezdtem.
-Hát ez kész volt! -röhögtünk, úgy, hogy már a könnyünk is folyt. Oké, néha eléggé gyerekesek tudunk lenni, de kit érdekel?
-Még jó, hogy vízálló festéket használtam -törölgettem a szemem.
-Jah, én is -bólogatott Jenna.
-Még jó, hogy nem ismerlek titeket -bukkant fel hirtelen Cole. Az előző megállóban szállt fel, mint mindig. Igazából a mi barátságunk is így keletkezett, még alsóban. Ugyanabba a suliba jártunk, ami a mostani mellett van nem messze és ez a busz pont oda visz. Együtt utaztunk és Jennával már barátok lettünk hamarabb, szóval együtt ültünk. Egy négyesben ücsörögtünk és beszélgettünk, amikor velem szembe beült Cole. Vele is osztálytársak voltunk, csak hát abban a korban nem barátkozik az ember fiúkkal. Engem kivéve, akinek akkor volt egy bátyja (az öcsém még nem született meg). Szóval megszólítottam, amin kicsit meglepődött, de végül válaszolt, aztán minden nap ez ment és így lettünk mi legjobb barátok, hárman. Igazából Cole mindig megvédett bennünket, mi meg őt vittük magunkkal bulikba, meg kamuztunk arról, hogy együtt járunk, mikor cikizte őt a többi srác. De mostanában erre nem volt szükség, mert eléggé menő lett a suliban lévő lányok körében.
-Cső -öklöztem a vállába.
-Hello Cole, nem tudod mi baja lehet annak a tagnak, aki már vagy tíz perce minket bámul? -kérdezte Jenna elég hangosan, hogy a szemüveges srác lefelé fordítsa a fejét és összehúzza magát.
-Jenna, halkabban! -kuncogtam.
-Nem is tudom mi baja lehet. Mondjuk végignézte, hogy mutogatsz be és kancsalítasz az idegeneknek. Nem valami érett viselkedés! Főleg nem egy 16 éves lánytól -oktatta ki Jennát.
-Hát igen! Én megpróbáltam visszatartani -szabadkoztam.
-Hát persze! -bólogatott vigyorogva.- Mondja ezt, aki idegen srácokkal flörtöl!
-Jenna! -fordultam pletykás barátnőm felé.
-Bocsi! Véletlenül kikotyogtam -tárta szét védekezően a karjait.
-De mégis mikor...?
-Mikor elmentél kólát venni a megállóban, felhívtam és véletlen kicsúszott -húzta el a száját.
-Ahh, istenem. Egy pillanatra hagylak magadra....
-Nem akarlak megzavarni titeket, de megérkeztünk -mondta Cole és a karunknál fogva lehúzott a buszról.


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése