Kezembe kellett venni a dolgot, hisz láthatóan Cole nem akarta.
Feldúltan léptem ki a suli ajtaján azzal az elhatározással, hogy most ellógok egy, vagy két órát, amiatt, hogy Colet észhez térítsem.
De erre nem került sor, mert a keresett személyt már a parkon átvágva megláttam egy padon ücsörögni. A térdén könyökölt és eléggé elbambult a tó felé.
Szomorúnak látszott, de nem sajnálhattam meg, hisz azért mentem, hogy megmondjam neki a frankót...
-Megmondanád nekem, hogy képzelted, hogy ellógod a sulit? -hangom hallatán összerezzent. Biztos nem számított arra, hogy megkeresem.
-Te meg micsi...?
-Ezt inkább én kérdezem tőled! -vágtam közbe- Most már elég ebből a titokzatos viselkedésedből! Mond el, hogy mi a baj és húzzunk vissza a suliba!! Nem hiányzik még egy figyelmeztetés... -mondtam ellentmondást nem tűrő hangon.
Rám nézett, bele a szemembe. Kék szemében könny tükröződött. Meginogtam. Eléggé komoly lehet, ha ennyire felvállalja azt, hogy szomorú...
Cole mindig is magába zárkozó volt, legalábbis akkor, amikor az érzéseiről volt szó. Nem szeretett mások előtt sírni, vagy szenvedni. Inkább magába fojtotta.
Ezért is lepődtem meg, hogy ennyire megnyílik nekem.
Szólásra nyitotta a száját, de aztán meggondolta magát. Mélyet sóhajtott és olyat tett, amire a legkevésbé sem számítottam.
Hirtelen felállt és megcsókolt.
A döbbenettől csak álltam sóbálvánnyá meredve, míg a száját az enyémhez érintette, gyengéden. Mindössze pár másodpercig tartott. De arra a pár másodpercre a karjait körém vonta. És mikor elengedett, azt akartam, hogy maradjon ott a derekamon a keze. Nem értettem magam, az érzéseimet, de az övét most már igen. Az a csók amilyen rövid, olyan érzelmekkel teli volt.
Megértettem, hogy miért tette, ezért nem is kérdeztem semmit, de ő megszólalt.
-Mikor meséltél Jasperről, én... Mérges voltam, feldúlt, hogy más fiúval vagy együtt. Nem értettem, hogy mi bajom van... De aztán rájöttem. Féltékeny voltam! -mesélte fülig vörösödve- És belegondoltam, hogy nem lehet, hogy féltékeny vagyok rád, hisz mi csak barátok vagyunk, sohasem gondoltam úgy rád... De aztán az egyik haverom olyat mondott, ami után nem bírtam másra gondolni, csak rád... Azt mondta, hogy : "Úgy tudod eldönteni, hogy szerelmes-e vagy valakibe, hogy belegondolsz, átengednéd-e egy másik fiúnak" . És az én válaszom határozottan, nem volt -most nézett rám először a csókunk után.
Reménykedő tekintetétől összeszorult a torkom. Most vallott szerelmet, rajtam volt a sor, hogy valamit mondjak.
-Cole, én... -kezdtem, de igazából én sem tudtam, hogy mit érzek, de egy dolgot tudtam.- Én most Jasperrel járok, sajnálom. Nem.. én most erre nem tudok mit mondani. Össze vagyok zavarodva. Mindenre gondoltam, mikor idejöttem, csak erre nem!
-Mert én nem vagyok elég jó?
-Jaj, Cole! Nem erről van szó! Én már sok éve úgy gondolok rád, mintha a másik bátyám lennél!! -mondtam.
Lehajtotta a fejét. Most még szomorúbb lett. Nem bírtam nézni, hogy így el van szontyolodva.
-Figyelj! Most, hogy tudom, hogy érzel, lehet, hogy másképp alakulnak a dolgok! Nem azt mondom, hogy holnap ott hagyom Jaspert, mert ezt te sem várhatod tőlem, de figyelembe veszem, hogy mit mondtál, oké? -vigasztaltam és odamentem hozzá és átöleltem.
-Menjünk , mert még a harmadik órára beérünk, ha már a másodikat el is lógtam, te meg az első kettőt, akkor legalább a harmadikra menjünk be! -húztam magammal, mivel ő nem szólt semmit.
-Inkább felejtsd el -motyogta és elsietett mellőlem.
-Inkább felejtsd el -motyogta és elsietett mellőlem.
Aznap nem beszéltünk többet, de úgy láttam, hogy megbékélt. Jennának meg egy szót sem szóltunk és ő nem is vett észre semmi különöset, fel sem tűnt neki, hogy csak vele, de egymással nem kommunikálunk.
Kellett egy kis idő, mire én is összeszedtem a gondolataimat. Sohasem gondoltam Colera, mint fiúra... Mármint tudtam, hogy az, de inkább csak egy haver volt. Sosem merült fel bennem, hogy több is lehetne.
Amint láttam, Colenak is volt mit feldolgoznia.
Együtt mentünk haza. Nem említettem, hogy Jasperrel találkozom, gondoltam nem az a legmegfelelőbb pillanat, hogy arról áradozzak, hogy hova, mikor és miért megyünk...
Amúgy moziba terveztünk menni, mert akkor volt egy hete, hogy találkoztunk :)
Cole hamarabb leszállt és mi még mentünk két megállót Jennával majd leszálltunk. Elköszöntem tőle és odamentem, ahol megbeszéltük, hogy majd találkozunk. Ő már ott volt.
-Szia!! -ugrottam a nyakába és megcsókoltam. Akaratlanul is összehasonlítottam azzal a csókkal, amit Cole-lal váltottam
Colé gyengédebb volt, Jasperé viszont tovább tartott és egy másik világba csöppentem általa, nem hallottam a bevásárló központ zajait, hirtelen azt sem tudtam, hogy hol vagyok, csak sodródtam az árral..
Hirtelen észbe kaptam.
-El kell mondanom valami, és lehet, hogy nem örülsz majd neki... -kezdtem, mert bűntudatom volt és nem akartam neki hazudni.
-Colelal történt valami -ez nem kérdés volt, inkább sóhajtotta.
-Igen -válaszoltam mégis- honnan...?
-Tudom? Egyszerűen csak gondoltam, hogy ez egyszer be fog következni... ahogy az a tag rád nézett -csóválta a fejét.
-Te hol láttál minket együtt?
-A buszon, még régebben -mondta.
-Te már régebben is figyeltél?
-Háát... Szép lány vagy, Kelly -ölelt át én meg magamban mosolyogtam, hogy ennyire tetszek neki és már régebben is tetszettem, mint ő nekem :)
-Mit nézünk meg? -kérdezte, mikor a mozi elé értünk. Megnéztük a plakátokat.
-Te nem is haragszol rám, amiért csókolóztam vele? -kérdeztem bizonytalanul, mert ez a kérdés már ott motoszkált bennem egész úton.
-Nem, én Cole-ra vagyok mérges, amiért rászállt a barátnőmre -mondta.
-De...
-Szeretlek és egy hülye srác nem fog közénk állni! -vágott közbe. Most először mondta ki, és úgy, hogy fel sem tűnt neki...
-Én is szeretlek -bújtam hozzá pár perccel utána, miután eljutott az agyamig, hogy mit mondott.
Elpirult arccal nézett le rám és lazán elmosolyodott.
-Tudom -suttogta.
-A kis egoista! El kell rontanod ezt a szép pillanatot! -ütöttem a mellkasára gyengéden.
Cole hamarabb leszállt és mi még mentünk két megállót Jennával majd leszálltunk. Elköszöntem tőle és odamentem, ahol megbeszéltük, hogy majd találkozunk. Ő már ott volt.
-Szia!! -ugrottam a nyakába és megcsókoltam. Akaratlanul is összehasonlítottam azzal a csókkal, amit Cole-lal váltottam
Colé gyengédebb volt, Jasperé viszont tovább tartott és egy másik világba csöppentem általa, nem hallottam a bevásárló központ zajait, hirtelen azt sem tudtam, hogy hol vagyok, csak sodródtam az árral..
Hirtelen észbe kaptam.
-El kell mondanom valami, és lehet, hogy nem örülsz majd neki... -kezdtem, mert bűntudatom volt és nem akartam neki hazudni.
-Colelal történt valami -ez nem kérdés volt, inkább sóhajtotta.
-Igen -válaszoltam mégis- honnan...?
-Tudom? Egyszerűen csak gondoltam, hogy ez egyszer be fog következni... ahogy az a tag rád nézett -csóválta a fejét.
-Te hol láttál minket együtt?
-A buszon, még régebben -mondta.
-Te már régebben is figyeltél?
-Háát... Szép lány vagy, Kelly -ölelt át én meg magamban mosolyogtam, hogy ennyire tetszek neki és már régebben is tetszettem, mint ő nekem :)
-Mit nézünk meg? -kérdezte, mikor a mozi elé értünk. Megnéztük a plakátokat.
-Te nem is haragszol rám, amiért csókolóztam vele? -kérdeztem bizonytalanul, mert ez a kérdés már ott motoszkált bennem egész úton.
-Nem, én Cole-ra vagyok mérges, amiért rászállt a barátnőmre -mondta.
-De...
-Szeretlek és egy hülye srác nem fog közénk állni! -vágott közbe. Most először mondta ki, és úgy, hogy fel sem tűnt neki...
-Én is szeretlek -bújtam hozzá pár perccel utána, miután eljutott az agyamig, hogy mit mondott.
Elpirult arccal nézett le rám és lazán elmosolyodott.
-Tudom -suttogta.
-A kis egoista! El kell rontanod ezt a szép pillanatot! -ütöttem a mellkasára gyengéden.






